قلاده ساز عشق را ،گفتم که با صد شور و شین*****قلاده ای سازد مرا،نقشش انا حب الحسین

«هشدارونویدقران:قال الله تعالی فی کتاب المبین : بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیم‏ :حَتَّى إِذَا جَاؤُوا قَالَ أَکَذَّبْتُم بِآیَاتِی وَلَمْ تُحِیطُوا بِهَا عِلْماً أَمَّاذَا کُنتُمْ تَعْمَلُونَ )(سوره نمل/84)‏ زمانی که ( به پای حساب سوق ، و در آنجا حاضر ) می‌آیند ( خدا توبیخ‌کنان خطاب بدیشان ) می‌گوید : آیا آیات مرا تکذیب کرده‌اید ، بدون آن که ( تحقیق نموده و ) کاملاً از آنها آگاهی پیدا کرده باشید ؟ ! اصلاً ( شما در دنیا ) چه کار می کرده‌اید ؟ ( مگر بیهوده آفریده شده بودید)؟[ودرجای دیگر]وَ مَنْ أَحْسَنُ قَوْلًا کیست نیکوتر سخن، مِمَّنْ دَعا إِلَى اللَّهِ از آن کس که با خداى میخواند. وَ عَمِلَ صالِحاً و کار نیک میکند، وَ قالَ إِنَّنِی مِنَ الْمُسْلِمِینَ (سوره فصلت آیه 33) و میگوید که من از گردن نهادگانم »

(خداواندا همواره از درگاهت ملتمسانه خواهانم که تمامی خادمین صادق عترت و قران و این عاصی درگاهت را در امرنشرحقیقت در حد توان، بحق حضرت امام علی (ع) و اولادش در عرصه قلم یاری فرما.چون عاصی هرگزبتنهائی نتواند این تاریکی فرهنگ وارداتیرا که در برخی متاسفانه اثر نموده .از بین بردولی با قلم حقیقت .روشنایی کوچک پدیدامده وفرق ظلمت و نورراتعیین ونورسوسومیزندو آن زمان طالبین نور ولایت به سوی آن هدایت و این نور هر قدر کوچک باشد در قلب او بزرگ شده وخانه دل منورمیگردد و با طی طریق مسیرنور .صقل نورانیت را یافته وروح خویش را ازتاریکی نجات میدهد...لهذابر تمام مسلمین وظیفه است که درقبال دشمنان قران واسلام مبلغ عامل بعمل باشند.ا

بفرموده مضمون فرمایش حضرت امام(ره)صلاح قلم از تمام اسلحه ها کاری تراست.بس برما فریظه است که در دفاع از حریم ولایت و مقابله با تهاجم دشمنان اسلام با سلاح کاری در سنگر نوشتاری مدافع آرمانهای مقدس ولایت باشیم"شاکر"سردرود"یاعلی ع"

بازدیدکننده گرامی و...فراموش نکنیم دستهایی که به آبرومندان کمک می کنند ، مقدس تر از لبهایی هستند که دعا می کنند

«پر حسرتترین مردم در روز قیامت، بنده اى است که عدلى را وصف کند و خودش خلاف آن را عمل کند » «القاب حضرت امام قائم(ع)روحی و ارواح العالمین لتراب مقدمه الفداه...مهدی * اباصالح * مـوعود * حجة الله * بقیة الله * صاحب الزمـان * صاحب الامـر * خاتـم * قائـم * مـنصور * خلف صالـح * مـنتقم * ولی عصر » «
log
«رسول خدا (ص) فرمود:چهار کس پاداش می گیرند: سؤال کننده، پاسخ دهنده، شنونده و دوستدار آنان.منبع:ابن‌شعبه حرّانی؛ تحف‌العقول » {$$title} «مرابه روز قیامت غمی که هست این است* روی مـــردم دنیـــــــا دوباره باید دید »
«سوره القلم, آیه 46 أَمْ تَسْأَلُهُمْ أَجْرًا فَهُم مِّن مَّغْرَمٍ مُّثْقَلُونَ: آیا از آنان مزدى درخواست مى‏کنى و آنان خود را زیر بار تاوان گرانبار مى‏یابند » «به وبلاگ فقیر معرفت فی الله خوش آمده و قریب نوازی فرموده ائید.امیداست با عنایت خالق ازلی لحظه های پرباری را در این مکان سپری کرده باشید » «اغلب فکرمی کنم که چون خیلی گرفتارم به خدا نمیرسم.اماواقعیت این است که چون بخدا نمی رسم گرفتارم*یعسوب الدین؛سیدالبشر؛فخرکائنات؛...حضرت شاه مردان علی بن ابیطالب(ع):دنیا دوروز است:یک روز باتو ویک روز علیه تو؛روزی که با توست.مغرورمباش وروزی که علیه توست صـــبورباش.که هر دو میگذرد.*(خواجه عبدالله انصاری)دیروزرفت و بازنیاید.فردارااعتمادنشاید.حال راغنیمت دان که دمی نپاید*نصیحت لقمان حکیم بر پسرش:ای جان فرزند.هزارحکمت آموختم که از آن چهارصدانتخاب کردم و ازآن چهارصد؛هشت کلمه برگزیدم که جامع کمالات و حکمت است.دوچیزراهیچ وقت فراموش مکن -1- خـــدا-2ـمــرگـــــــ.و:دوچیزراهمیشه فراموش کن:-1-بکسی خوبی کردی-2-کسی که به توبدی کرد.واماچهارچیزدیگر:-1-درمجلس وارد شدی زبان نگهدار.-2-درسفره ائی حاضرشدی شکم نگهدار.-3-درخانه ائی واردشدی؛چشم نگهدار-4-درنمازایســــــتادی دل نگهــدار*بخــــندیـم اما سرمایه خــنده ما گــریـه دیگران نباشد »دانی که تو را خدا چرا داده دو دست؛من معتقدم که در آن سری هست؛ با یک دست کار خویش انجام بده ؛ با دست دگر ز دیگران گیری دست ؛ عید سال 1390 شمسی را به تمام ایرانیان سربلند وغیرتمند تبریک تبریک عرض نموده. با عرض سلام خدمت شما کاربر گرامی ، از اینکه از وب ما بازدید کرده اید متشکریم.

width=900 height=21> عید سال 1390 شمسی را به تمام ایرانیان سربلند وغیرتمند تبریک تبریک عرض نموده. با عرض سلام خدمت شما کاربر گرامی ، از اینکه از وب ما بازدید کرده اید متشکریم.

حضرت امام علی( علیه السلام) و حضرت امام صادق( علیه السلام) و عید - راهیان ولایت معرفت سرا(علوی)

حضرت امام علی( علیه السلام) و حضرت امام صادق( علیه السلام) و عید  چاپ

تاریخ : یکشنبه 29 اسفند‌ماه سال 1389 در ساعت 07:53

حضرت امام علی( علیه السلام) و حضرت امام صادق( علیه السلام) و عید نوروز:

پخش زنده

پخش زنده
حرم امام حسین(ع)
پخش زنده
حرم امام رضا(ع)
پخش زنده
حرم حضرت ابوالفضل العباس(ع)

روز عید نوروز نعمان بن مرز بان، جد ابو حنیفه پالوده ای را برای امام علی( علیه السلام) هدیه آورد و علی بن ابی طالب( علیه اسلام) به او فرمودند : نوروز ما هر روز است .این سخن امام علی علیه السلام می رساند که امام علی( علیه السلام )، عید نوروز را نفی نکرده اند، بلکه اصل عید نوروز را به دلیل خوبی های آن پذیرفته اند و آن را به تمام روز های سال گسترش داده اند . در فرهنگ اسلامی علوی احوال پرسی و دید و بازدید ، صله رحم ، نشاط ، سرور و شادی ، تبریک گویی ، ورها کردن کینه ها ، از بین بردن دشمنی ها ، تبدیل قهر ها به آشتی ، اطعام یکدیگر ، جشن ، شیرینی خوری ، خبر گیری از هم ، سر سبزی و رشد ، دست دادن و مصافحه ، معانقه و دیده بوسی ، خوشحال نمودن افراد ، از بین بردن غم و غصه ها ، دستگیری از ضعیفان ، پر کردن شکم گرسنگان ، هدیه و عیدی دادن و گرفتن ، همه وهمه در هر روز خوب و زیباست و همواره سفارش شده است .

 

حضرت امام صادق( علیه السلام) و عید نوروز :

عید بزرگ و مشهور ایرانیان دارای ریشه ی دینی بوده و در اسلام نیز تایید گردیده است .اهل بیت علیهم السلام در این عید بزرگ مسلمانان ایرانی جشن می گرفته و در مجالس این عید حضور یافته و آدابی برای این روز بیان نموده اند . معلی بن خنیس گفته در نوروز خدمت حضرت امام صادق علیه السلام رسیدم . حضرت امام پرسیدند : این روز را می شناسی ؟ گفتم : فدایت شوم این روزی است که عجم آن را بزرگ می دارد و مبارک می شمارد و در آن روز به هم تبریک می گویند و هدیه می دهند .امام فرمودند : ای معلی ! روز«عید نوروز» روزی است که خداوند در آن از بندگان پیمان گرفت که او را عبادت و بندگی نمایند و چیزی را شریک او قرار ندهند و به پیامبران و حجت های خدا و به امامان( علیهم السلام)ایمان آورند ! در ادامه حضرت امام صادق( علیه السلام) سایر حوادث بزرگ دینی ارزشمندی را که در عید نوروز روی داده است بر می شمارند و می فرمایند: نوروز روزی است که در آن جبرئیل بر پیامبر نازل شد، و روزی است که در آن رسول الل(صلی الله علیه وآله و سلم) ، امیرالمؤمنین را بر شانه خویش حمل نمود تا بت های قریش را از بالای بیت الحرام پرت کرده و خرد کند ...

و روزی است که حضرت پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم به اصحاب خویش فرمان داد با حضرت علی( علیه السلام )به عنوان حضرت امیر مؤمنان بیعت نماید ، و روزی است که پیامبر( صلی الله علیه و آله وسلم)حضرت علی (علیه السلام )را به وادی جن فرستاد تا برای او از آنان بیعت بگیرد .

حضرت امام صادق علیه السلام در پایان این حدیث خبر از ظهور قائم آل محمد( علیه السلام) در عید نوروز داده و سر انجام می فرمایند : هیچ عید نوروزی نیست مگر اینکه ما در آن در انتظار فرج به سر می بریم ، زیرا عید نوروز از روز های ما و روز های شیعیان ماست ، ایرانی ها آن را حفظ نموده و شما عرب ها ضایع و تباه کردید!.

در حدیث دیگر حضرت امام صادق (علیه السلام) به معلی بن خنیس آداب و مستحبات عید نوروز را آموزش داده و ضمن آن فرموده اند : زمانی که عید نوروز فرا رسد،پس غسل کن و پاکیزه ترین لباسهایت را بپوش و بهترین عطر ها و بوی خوش را استفاده کن !

حضرت امام صادق (علیه السلام )در ادامه همین حدیث ، کیفیت چهار رکعت نماز ویژه عید نوروز به مرا علی بن خنیس آموزش داده و سپس دعایی را که مستحب است در نوروز خوانده شود به وی یاد داده اند .

مطابق این دو حدیث از اهل بیت علیهم السلام ، روز عید نوروز روز ارزشمند و مقدس الهی است . ایرانیان این روز الهی را عید گرفته اند. « عید نوروز» در آغاز روز پیمان گرفتن خداوند در عالم ذر بوده است که خداوند از انسانها برای توحید و نبوت و امامت پیمان گرفت و سر انجام نیز با ظهور حضرت امام زمان علیه السلام و انقلاب مهدوی ارتباط خواهد داشت.عید نوروز ایرانیان روزانتظارفرج در جهان اسلام است.

روز اهل بیت (علیهم السلام) است . روزشیعیان است.بسیار شگفت انگیز وتکان دهنده است که حضرت امام صادق (علیه السلام )عید نوروز را «روز اهل بیت »و «روز شیعیان اهل بیت » می شمارند و تلاش ایرانیان در حفاظت از عید نوروز را ستایش می کنند . ودر بیان امام شیعیان به افتخار شیعه اهل بیت رسیده اند . جایگاه عالی عید نوروزدر نزد امامان( علیهم السلام )روشنگر مناسبات و ارتباطات تنگاتنگ فرهنگ ایرانی با فرهنگ اسلامی است .

با توجه به چرخش نوروز در سال شمسی ، در برابر با رویدادهای دینی بر اساس سال قمری ، وقوع این حوادث بزرگ در نوروز امکان پذیر است . حضرت امام معصوم( علیه السلام) در پرتو علم غیب الهی خویش از رویداد های الهی در نوروز در تاریخ آفرینش و تاریخ ادیان و اسلام و تاریخ حجازو ایران و جهان ، توانسته اند این حوادث را برای اصحاب خویش بر شمارند و با یاد آوری حوادث بزرگ اتفاق افتاده در نوروز ، جایگاه و اهمیت بالای این روز را نشان دهند . بنابراین نوروز ایرانیان روز ارزشمندی در تاریخ بشریت و دنیاست و گزینش این روز برای عید اصلی در طول سال ، نشان دهنده هوشیاری و تدبیر درست ایرانیان است.

مترجم سایت

تصویر روز

مترجم سایت

" پخش مستقیم اماکن مذهبی – زیارت چهارده معصوم علیه السلام از راه دور "یاعلی" جهت دیدن مطالبهای متنوع وبلاگ بروز "وبلاگ بروز هیئت حسینی "راهیان ولایت معرفت سرا"سردرود""لطفااینجاراکلیک فرمائید
@content
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط @authorName در @date و ساعت @time | نظرات (@count)

" پیام وبلاگ :ای انسان خلیفه الله و مومن حقیقی عامل بعمل :هیچگاه امید کسی را نا امید نکن، شاید امید تنها دارایی او باشد ، احتمالا دلیل زنده بودنش همان امید است ،او رامگیر "ای عزیز سعی کن ،پیروقران،نبوت،ولایت،ودستورات اسلام ومالک نفس ،جسم،عقل،دل خویش باشی،نه عروسک دیگران،باجمع گردن عروسکهاصاحب نظرباش،نه آلت دست و پیروعروسکها:(شاکر)سردرود

یادمان نرود به ستاره ها که نگاه می‌کنیم مباداآسمان را فراموش کنیم

حضرت امام رضا (ع) : ابوصلت هروی گوید شنیدم که امام رضا (ع) میفرمود : (( خدا رحمت کند کسی را که امر ما را زنده می سازد )) پرسیدم امر شما چگونه زنده میشود ؟ فرمود علوم و احادیث و معارف ما را فرا گرفته و به دیگران بیاموزد زیرا مردم اگر با زیبایی های سخنان ما آشنا گردند از ما پیروی خواهند کرد . بحارالانوار جلد 2 صفحه 30

قابل توجه اهل معرفت متن کامل کلام الله مجیدبه ترتیب سی جزء قرآن کریم:دانلود تفسیر قرآن کریم و احادیث امامان و....
استــــخاره اینـــترنــــتی
نمایش کل سوره ها و آیات کامل قران مبین به تمام زبانهای زنده دنیا
ارتباط اینترنتی مستقیم جهت سوال و جواب و طرح مشکلات با مسئولین محترم اداره آموزش و پرورش ناحیه3 تـــــبریــز
مفاد و معناى حدیث «لولا فاطمه...» عصمت چهارده معصوم؛بررسى حدیث از زاویه علیّت فاعلى....ا
اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی(تبریز)"ارزیابی عملکردوپاسخگوئی به شکایات"واطلاع رسانی امورات
هـــشدار:افسردگی و آفت فرهنگی در کمین است
سازمان ملی جوانان
وبلاگ بروزهیئت حسینی مبتکر(جدید)"سردرود
نمایش تصاویری مستند از درون خانه مقدس کعبه و باب التوبه، محل تولد حضرت علی (ع) که محل ورود حضرت فاطمه بنت اسد(س) توسط تدوینگر با نور سفید نمایش داده شده است، حتما ببینید به مدت 1:15
هیئت مجازی مکتب یاعلی {ع}("سردرود")مقالات تاریخ اسلام .مستندازمنابع کهن اسلامی،دانلود،متن مراثی ..."هیئت سردرودکهن"1"
شرح حال ، حکایات ، کرامات و زندگینامه برخی از صالحین شیعه وعارفان صمدانی فی ا لله
وبلگ راهیان ولایت معرفت سرا(اسبق)"سردرود"1"
مداحی های دهه اول محرم ۱۳۸۹وادعیه و مناجات وپخش زنده حرمین و سخنرانی های آیات اعظام و نوحه و مراثی ازبلبلان خاندان عصمت وطهارت علیهم السلام آقایان ......و محمود کریمی تصویری1"
منتخب ترانه های صدا و سیمای جمهموری اسلامی ایران:آلبوم گودرزی،آلبوم هاتف اصفهانی
معرفی سایتهای لینک شده :آرشیو لینک باکس
معرفی اجمالی آثارتاریخی وکلیات آذربایجانشرقی