قلاده ساز عشق را ،گفتم که با صد شور و شین*****قلاده ای سازد مرا،نقشش انا حب الحسین

«هشدارونویدقران:قال الله تعالی فی کتاب المبین : بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیم‏ :حَتَّى إِذَا جَاؤُوا قَالَ أَکَذَّبْتُم بِآیَاتِی وَلَمْ تُحِیطُوا بِهَا عِلْماً أَمَّاذَا کُنتُمْ تَعْمَلُونَ )(سوره نمل/84)‏ زمانی که ( به پای حساب سوق ، و در آنجا حاضر ) می‌آیند ( خدا توبیخ‌کنان خطاب بدیشان ) می‌گوید : آیا آیات مرا تکذیب کرده‌اید ، بدون آن که ( تحقیق نموده و ) کاملاً از آنها آگاهی پیدا کرده باشید ؟ ! اصلاً ( شما در دنیا ) چه کار می کرده‌اید ؟ ( مگر بیهوده آفریده شده بودید)؟[ودرجای دیگر]وَ مَنْ أَحْسَنُ قَوْلًا کیست نیکوتر سخن، مِمَّنْ دَعا إِلَى اللَّهِ از آن کس که با خداى میخواند. وَ عَمِلَ صالِحاً و کار نیک میکند، وَ قالَ إِنَّنِی مِنَ الْمُسْلِمِینَ (سوره فصلت آیه 33) و میگوید که من از گردن نهادگانم »

(خداواندا همواره از درگاهت ملتمسانه خواهانم که تمامی خادمین صادق عترت و قران و این عاصی درگاهت را در امرنشرحقیقت در حد توان، بحق حضرت امام علی (ع) و اولادش در عرصه قلم یاری فرما.چون عاصی هرگزبتنهائی نتواند این تاریکی فرهنگ وارداتیرا که در برخی متاسفانه اثر نموده .از بین بردولی با قلم حقیقت .روشنایی کوچک پدیدامده وفرق ظلمت و نورراتعیین ونورسوسومیزندو آن زمان طالبین نور ولایت به سوی آن هدایت و این نور هر قدر کوچک باشد در قلب او بزرگ شده وخانه دل منورمیگردد و با طی طریق مسیرنور .صقل نورانیت را یافته وروح خویش را ازتاریکی نجات میدهد...لهذابر تمام مسلمین وظیفه است که درقبال دشمنان قران واسلام مبلغ عامل بعمل باشند.ا

بفرموده مضمون فرمایش حضرت امام(ره)صلاح قلم از تمام اسلحه ها کاری تراست.بس برما فریظه است که در دفاع از حریم ولایت و مقابله با تهاجم دشمنان اسلام با سلاح کاری در سنگر نوشتاری مدافع آرمانهای مقدس ولایت باشیم"شاکر"سردرود"یاعلی ع"

بازدیدکننده گرامی و...فراموش نکنیم دستهایی که به آبرومندان کمک می کنند ، مقدس تر از لبهایی هستند که دعا می کنند

«پر حسرتترین مردم در روز قیامت، بنده اى است که عدلى را وصف کند و خودش خلاف آن را عمل کند » «القاب حضرت امام قائم(ع)روحی و ارواح العالمین لتراب مقدمه الفداه...مهدی * اباصالح * مـوعود * حجة الله * بقیة الله * صاحب الزمـان * صاحب الامـر * خاتـم * قائـم * مـنصور * خلف صالـح * مـنتقم * ولی عصر » «
log
«رسول خدا (ص) فرمود:چهار کس پاداش می گیرند: سؤال کننده، پاسخ دهنده، شنونده و دوستدار آنان.منبع:ابن‌شعبه حرّانی؛ تحف‌العقول » {$$title} «مرابه روز قیامت غمی که هست این است* روی مـــردم دنیـــــــا دوباره باید دید »
«سوره القلم, آیه 46 أَمْ تَسْأَلُهُمْ أَجْرًا فَهُم مِّن مَّغْرَمٍ مُّثْقَلُونَ: آیا از آنان مزدى درخواست مى‏کنى و آنان خود را زیر بار تاوان گرانبار مى‏یابند » «به وبلاگ فقیر معرفت فی الله خوش آمده و قریب نوازی فرموده ائید.امیداست با عنایت خالق ازلی لحظه های پرباری را در این مکان سپری کرده باشید » «اغلب فکرمی کنم که چون خیلی گرفتارم به خدا نمیرسم.اماواقعیت این است که چون بخدا نمی رسم گرفتارم*یعسوب الدین؛سیدالبشر؛فخرکائنات؛...حضرت شاه مردان علی بن ابیطالب(ع):دنیا دوروز است:یک روز باتو ویک روز علیه تو؛روزی که با توست.مغرورمباش وروزی که علیه توست صـــبورباش.که هر دو میگذرد.*(خواجه عبدالله انصاری)دیروزرفت و بازنیاید.فردارااعتمادنشاید.حال راغنیمت دان که دمی نپاید*نصیحت لقمان حکیم بر پسرش:ای جان فرزند.هزارحکمت آموختم که از آن چهارصدانتخاب کردم و ازآن چهارصد؛هشت کلمه برگزیدم که جامع کمالات و حکمت است.دوچیزراهیچ وقت فراموش مکن -1- خـــدا-2ـمــرگـــــــ.و:دوچیزراهمیشه فراموش کن:-1-بکسی خوبی کردی-2-کسی که به توبدی کرد.واماچهارچیزدیگر:-1-درمجلس وارد شدی زبان نگهدار.-2-درسفره ائی حاضرشدی شکم نگهدار.-3-درخانه ائی واردشدی؛چشم نگهدار-4-درنمازایســــــتادی دل نگهــدار*بخــــندیـم اما سرمایه خــنده ما گــریـه دیگران نباشد »دانی که تو را خدا چرا داده دو دست؛من معتقدم که در آن سری هست؛ با یک دست کار خویش انجام بده ؛ با دست دگر ز دیگران گیری دست ؛ عید سال 1390 شمسی را به تمام ایرانیان سربلند وغیرتمند تبریک تبریک عرض نموده. با عرض سلام خدمت شما کاربر گرامی ، از اینکه از وب ما بازدید کرده اید متشکریم.

width=900 height=21> عید سال 1390 شمسی را به تمام ایرانیان سربلند وغیرتمند تبریک تبریک عرض نموده. با عرض سلام خدمت شما کاربر گرامی ، از اینکه از وب ما بازدید کرده اید متشکریم.

نوروز؛ فرصتی برای باهم بودن وزدودن زنگارها از دل - راهیان ولایت معرفت سرا(علوی)

نوروز؛ فرصتی برای باهم بودن وزدودن زنگارها از دل  چاپ

تاریخ : یکشنبه 29 اسفند‌ماه سال 1389 در ساعت 09:04
نویسنده : انجمن آرمان زنان ایران - ساعت ۱۱:٤۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٩/۱٢/٢۸
 

لحظه، لحظه تحویل سال است، کنار سفره هفت سین می نشینی، قرآن را برمی داری و چند آیه ای تلاوت می کنی، دعای تحویل سال را می خوانی، «یا مقلب القلوب و الابصار» و به «یا محول الحال و الاحوال» که می رسی، بی اختیار دگرگون می شوی به اطرافت نگاه می کنی، خانه تکانی کرده ای ، پرده و دکوراسیون خانه را عوض کرده ای، خانه ات آن طور شده که می خواستی، وسایل و لوازم اضافه را دور ریخته ای تا سال جدید را به بهترین شکل آغاز کنی. اما از خانه تکانی دلت غافل شده ای. از زدودن زنگارهایی که بر دل و جانت نشسته غفلت کرده ای. تا دلت بخواهد از دوست و آشنا کینه و کدورت به دل داری. تا دلت بخواهد خودت را دیده ای و خانواده ات، لحظه ای هم به فکر دیگران نبوده ای. تازه وقتی به «حول حالنا الی احسن الحال» که می رسی با خودت می گویی آیا با این وضعیت آماده ام پا به سال نو بگذارم آیا همان طور که در طبیعت تغییر و تحول ایجاد می شود در من هم تحول و تغییری ایجاد شده است تا سال نو را با بهترین حال آغاز کنم. اما هنوز فرصت هست، نوروز که فصل شکوفایی و بهار طبیعت است بهترین فرصت برای ایجاد تحول، زدودن زنگار دل و رفع کدورت ها و به جا آوردن صله رحم است.


نوروز، فرصتی برای صله رحم

حجت الاسلام ملک محمدی عضو کمیسیون فرهنگی در این باره به خراسان گفت: در نوروز شاهد تحول و تغییرات گسترده در طبیعت هستیم و به تعبیری نوروز سر فصل زنده شدن طبیعت است.به همین دلیل از روزها قبل ما ایرانیان تدارک رسیدن این فصل که مقدمه آن نوروز است را می بینیم. خانه تکانی، خرید لباس عید، تغییر در وضعیت ظاهر از جمله ملزومات مادی و ظاهری عید نوروز است. وی افزود: اما نوروز تنها در تغییر و تحولات مادی خلاصه نمی شود و باید همزمان تحولاتی را در خود به وجود آوریم. تغییر رویه زندگی، ترک عادات و اخلاق بد، دوری از هوای نفس، زدودن کینه و کدورت از دل، مهرورزی، همدلی، رسیدگی به آشنایان و همسایگان، سرکشی به بزرگ ترها و به جا آوردن صله رحم، دستگیری از مستمندان و نیازمندان از جمله تحولاتی است که می توان به بهانه رسیدن نوروز تمرین کرد.

بنا به گفته ملک محمدی یکی از مواردی که از سوی ائمه و پیامبر (ص) بر آن تاکید شده صله رحم است که بنابر احادیث و روایات باعث طولانی شدن عمر و افزایش رزق و روزی می شود. اما این سنت حسنه به دلیل مشغله های زندگی و گرفتاری ها در سال های اخیر در جامعه کمرنگ شده است.وی افزود: اما نوروز فرصت خوبی برای احیای این سنت حسنه است و بهترین زمان برای سرکشی به بزرگ ترها، آشنایان و اقوام است. ملک محمدی خاطرنشان کرد: در حال حاضر محدوده دید و بازدید و صله رحم در حد افراد درجه یک فامیل مثل پدر و مادر و خواهر و برادر است که آن هم بسیار کم و هر چند ماه یک بار است. اما عید نوروز و تعطیلات آن فرصت خوبی برای به جا آوردن صله رحم ، دیدار از دوستان و آشنایان و عیادت از بیماران است.وی با اشاره به این که نوروز پیام گشاده دستی را با خود به ارمغان می آورد گفت: همان طور که باد بهاری بی دریغ بر باغ و صحرا می وزد و زمینه شکوفایی و طراوت را فراهم می آورد ما نیز باید با الهام از بهار، دست نیازمندان و مستمندان را بگیریم و در رفع نیازهای آن ها کوشا باشیم چرا که دستگیری از نیازمندان توصیه پیامبر اکرم (ص) و ائمه (ع) ماست.عضو کمیسیون اجتماعی گفت: اصولا با رسیدن نوروز دل ها نرم و لطیف می شود و موجی از مهربانی بر دل ها حکمفرما می شود. بنابراین می توان از این فرصت برای کمک به دیگران و دستگیری از نیازمندان بهره گرفت و دل را در آستانه سال نو با مهربانی آذین بندی کرد.حجت الاسلام ملک محمدی با اشاره به این که یکی دیگر از ویژگی های نوروز خانه تکانی دل هاست گفت: معمولا در این ایام و در گیرودار صله رحم و دید و بازدید کدورت ها و کینه ها از دل ها زدوده می شود و دوستی و آشتی بین افرادی که از هم کدورت داشته اند برقرار می شود.

زمانی عضو کمیسیون اجتماعی نیز در این باره با اشاره به این که خانه تکانی، خرید لباس عید و رسیدگی به ظاهر بعد ظاهری رسیدن عید و نوروز است به خراسان گفت: هر چه به ایام نوروز نزدیک می شویم جنب و جوش در بازار و خانه بیشتر می شود که به دلیل مشارکت تمام افراد خانواده در خانه تکانی، باعث افزایش روحیه مشارکت می شود علاوه بر این که نو شدن لباس و نظافت منزل در روحیه افراد تاثیر به سزایی دارد و امید به آینده و کاهش استرس و اضطراب را در پی دارد.وی افزود: شادابی و سرزندگی از ویژگی های نوروز و رسیدن بهار است که در افراد به وجود می آید.

نوروز بهترین بهانه برای کنار هم بودن اعضای خانواده

نو با مهربانی آذین بندی کرد.حجت الاسلام ملک محمدی با اشاره به این که یکی دیگر از ویژگی های نوروز خانه تکانی دل هاست گفت: معمولا در این ایام و در گیرودار صله رحم و دید و بازدید کدورت ها و کینه ها از دل ها زدوده می شود و دوستی و آشتی بین افرادی که از هم کدورت داشته اند برقرار می شود.

زمانی عضو کمیسیون اجتماعی نیز در این باره با اشاره به این که خانه تکانی، خرید لباس عید و رسیدگی به ظاهر بعد ظاهری رسیدن عید و نوروز است به خراسان گفت: هر چه به ایام نوروز نزدیک می شویم جنب و جوش در بازار و خانه بیشتر می شود که به دلیل مشارکت تمام افراد خانواده در خانه تکانی، باعث افزایش روحیه مشارکت می شود علاوه بر این که نو شدن لباس و نظافت منزل در روحیه افراد تاثیر به سزایی دارد و امید به آینده و کاهش استرس و اضطراب را در پی دارد.وی افزود: شادابی و سرزندگی از ویژگی های نوروز و رسیدن بهار است که در افراد به وجود می آید.

نوروز بهترین بهانه برای کنار هم بودن اعضای خانواده

بنا به گفته زمانی اما عید نوروز آثار معنوی زیادی همچون صله رحم، رسیدگی به وضعیت افراد خانواده، دستگیری از نیازمندان و ... دارد اما یکی از مهم ترین اثرات این است که فرصت با هم بودن و ارتباطات را به اعضای خانواده می دهد.

وی افزود: در طول سال به دلیل گرفتاری های زندگی و مشغله های کاری و تحصیلی اعضای یک خانواده فرصت کمی را برای هم دارند و فرصتی برای گفت وگو و شنیدن حرف دل هم ندارند اما این ایام، بهترین فرصت برای دور هم جمع شدن اعضای خانواده، تفریح و تعاملات متقابل دارد و اعضای خانواده فرصت این را می یابند که در کنار هم بنشینند و این تاثیر ارزنده ای است که نباید نادیده گرفته شود.

وی افزود: در خانواده هایی که پدر و مادر هر دو شاغل هستند و فرزندان فرصت گفت وگو و بیان مشکلاتشان را نمی یابند و حتی هر یک به تنهایی غذا می خورند که این مسئله به تدریج باعث دور شدن اعضای خانواده از یکدیگر و خلاء عاطفی برای فرزندان می شود اما عید نوروز تا حدودی این خلاء را برطرف می کند و به همین علت از مدت ها قبل همه ایرانیان انتظار آن را می کشند.

فرصتی مناسب برای سفر
زمانی همچنین سفر را یکی از ویژگی های مطلوب عید نوروز برشمرد و گفت: ایام تعطیلات نوروز فرصت مناسبی برای خانواده ها برای استان گردی و آشنایی با جاذبه های طبیعی و باستانی کشور ماست.وی افزود: سفر نیز منجر به افزایش تجربه و تمرینی برای بالا رفتن آستانه تحمل و صبر در مقابل مشکلات است.عضو کمیسیون اجتماعی همچنین گفت: علاوه بر این سیر و سفر فرصت غور و تفکر در آیات و نشانه های خدا را در اختیار ما می گذارد تا بر شکرگزاری مان افزوده شود

مترجم سایت

تصویر روز

مترجم سایت

" پخش مستقیم اماکن مذهبی – زیارت چهارده معصوم علیه السلام از راه دور "یاعلی" جهت دیدن مطالبهای متنوع وبلاگ بروز "وبلاگ بروز هیئت حسینی "راهیان ولایت معرفت سرا"سردرود""لطفااینجاراکلیک فرمائید
@content
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط @authorName در @date و ساعت @time | نظرات (@count)

" پیام وبلاگ :ای انسان خلیفه الله و مومن حقیقی عامل بعمل :هیچگاه امید کسی را نا امید نکن، شاید امید تنها دارایی او باشد ، احتمالا دلیل زنده بودنش همان امید است ،او رامگیر "ای عزیز سعی کن ،پیروقران،نبوت،ولایت،ودستورات اسلام ومالک نفس ،جسم،عقل،دل خویش باشی،نه عروسک دیگران،باجمع گردن عروسکهاصاحب نظرباش،نه آلت دست و پیروعروسکها:(شاکر)سردرود

یادمان نرود به ستاره ها که نگاه می‌کنیم مباداآسمان را فراموش کنیم

حضرت امام رضا (ع) : ابوصلت هروی گوید شنیدم که امام رضا (ع) میفرمود : (( خدا رحمت کند کسی را که امر ما را زنده می سازد )) پرسیدم امر شما چگونه زنده میشود ؟ فرمود علوم و احادیث و معارف ما را فرا گرفته و به دیگران بیاموزد زیرا مردم اگر با زیبایی های سخنان ما آشنا گردند از ما پیروی خواهند کرد . بحارالانوار جلد 2 صفحه 30

قابل توجه اهل معرفت متن کامل کلام الله مجیدبه ترتیب سی جزء قرآن کریم:دانلود تفسیر قرآن کریم و احادیث امامان و....
استــــخاره اینـــترنــــتی
نمایش کل سوره ها و آیات کامل قران مبین به تمام زبانهای زنده دنیا
ارتباط اینترنتی مستقیم جهت سوال و جواب و طرح مشکلات با مسئولین محترم اداره آموزش و پرورش ناحیه3 تـــــبریــز
مفاد و معناى حدیث «لولا فاطمه...» عصمت چهارده معصوم؛بررسى حدیث از زاویه علیّت فاعلى....ا
اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی(تبریز)"ارزیابی عملکردوپاسخگوئی به شکایات"واطلاع رسانی امورات
هـــشدار:افسردگی و آفت فرهنگی در کمین است
سازمان ملی جوانان
وبلاگ بروزهیئت حسینی مبتکر(جدید)"سردرود
نمایش تصاویری مستند از درون خانه مقدس کعبه و باب التوبه، محل تولد حضرت علی (ع) که محل ورود حضرت فاطمه بنت اسد(س) توسط تدوینگر با نور سفید نمایش داده شده است، حتما ببینید به مدت 1:15
هیئت مجازی مکتب یاعلی {ع}("سردرود")مقالات تاریخ اسلام .مستندازمنابع کهن اسلامی،دانلود،متن مراثی ..."هیئت سردرودکهن"1"
شرح حال ، حکایات ، کرامات و زندگینامه برخی از صالحین شیعه وعارفان صمدانی فی ا لله
وبلگ راهیان ولایت معرفت سرا(اسبق)"سردرود"1"
مداحی های دهه اول محرم ۱۳۸۹وادعیه و مناجات وپخش زنده حرمین و سخنرانی های آیات اعظام و نوحه و مراثی ازبلبلان خاندان عصمت وطهارت علیهم السلام آقایان ......و محمود کریمی تصویری1"
منتخب ترانه های صدا و سیمای جمهموری اسلامی ایران:آلبوم گودرزی،آلبوم هاتف اصفهانی
معرفی سایتهای لینک شده :آرشیو لینک باکس
معرفی اجمالی آثارتاریخی وکلیات آذربایجانشرقی