قلاده ساز عشق را ،گفتم که با صد شور و شین*****قلاده ای سازد مرا،نقشش انا حب الحسین

«هشدارونویدقران:قال الله تعالی فی کتاب المبین : بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیم‏ :حَتَّى إِذَا جَاؤُوا قَالَ أَکَذَّبْتُم بِآیَاتِی وَلَمْ تُحِیطُوا بِهَا عِلْماً أَمَّاذَا کُنتُمْ تَعْمَلُونَ )(سوره نمل/84)‏ زمانی که ( به پای حساب سوق ، و در آنجا حاضر ) می‌آیند ( خدا توبیخ‌کنان خطاب بدیشان ) می‌گوید : آیا آیات مرا تکذیب کرده‌اید ، بدون آن که ( تحقیق نموده و ) کاملاً از آنها آگاهی پیدا کرده باشید ؟ ! اصلاً ( شما در دنیا ) چه کار می کرده‌اید ؟ ( مگر بیهوده آفریده شده بودید)؟[ودرجای دیگر]وَ مَنْ أَحْسَنُ قَوْلًا کیست نیکوتر سخن، مِمَّنْ دَعا إِلَى اللَّهِ از آن کس که با خداى میخواند. وَ عَمِلَ صالِحاً و کار نیک میکند، وَ قالَ إِنَّنِی مِنَ الْمُسْلِمِینَ (سوره فصلت آیه 33) و میگوید که من از گردن نهادگانم »

(خداواندا همواره از درگاهت ملتمسانه خواهانم که تمامی خادمین صادق عترت و قران و این عاصی درگاهت را در امرنشرحقیقت در حد توان، بحق حضرت امام علی (ع) و اولادش در عرصه قلم یاری فرما.چون عاصی هرگزبتنهائی نتواند این تاریکی فرهنگ وارداتیرا که در برخی متاسفانه اثر نموده .از بین بردولی با قلم حقیقت .روشنایی کوچک پدیدامده وفرق ظلمت و نورراتعیین ونورسوسومیزندو آن زمان طالبین نور ولایت به سوی آن هدایت و این نور هر قدر کوچک باشد در قلب او بزرگ شده وخانه دل منورمیگردد و با طی طریق مسیرنور .صقل نورانیت را یافته وروح خویش را ازتاریکی نجات میدهد...لهذابر تمام مسلمین وظیفه است که درقبال دشمنان قران واسلام مبلغ عامل بعمل باشند.ا

بفرموده مضمون فرمایش حضرت امام(ره)صلاح قلم از تمام اسلحه ها کاری تراست.بس برما فریظه است که در دفاع از حریم ولایت و مقابله با تهاجم دشمنان اسلام با سلاح کاری در سنگر نوشتاری مدافع آرمانهای مقدس ولایت باشیم"شاکر"سردرود"یاعلی ع"

بازدیدکننده گرامی و...فراموش نکنیم دستهایی که به آبرومندان کمک می کنند ، مقدس تر از لبهایی هستند که دعا می کنند

«پر حسرتترین مردم در روز قیامت، بنده اى است که عدلى را وصف کند و خودش خلاف آن را عمل کند » «القاب حضرت امام قائم(ع)روحی و ارواح العالمین لتراب مقدمه الفداه...مهدی * اباصالح * مـوعود * حجة الله * بقیة الله * صاحب الزمـان * صاحب الامـر * خاتـم * قائـم * مـنصور * خلف صالـح * مـنتقم * ولی عصر » «
log
«رسول خدا (ص) فرمود:چهار کس پاداش می گیرند: سؤال کننده، پاسخ دهنده، شنونده و دوستدار آنان.منبع:ابن‌شعبه حرّانی؛ تحف‌العقول » {$$title} «مرابه روز قیامت غمی که هست این است* روی مـــردم دنیـــــــا دوباره باید دید »
«سوره القلم, آیه 46 أَمْ تَسْأَلُهُمْ أَجْرًا فَهُم مِّن مَّغْرَمٍ مُّثْقَلُونَ: آیا از آنان مزدى درخواست مى‏کنى و آنان خود را زیر بار تاوان گرانبار مى‏یابند » «به وبلاگ فقیر معرفت فی الله خوش آمده و قریب نوازی فرموده ائید.امیداست با عنایت خالق ازلی لحظه های پرباری را در این مکان سپری کرده باشید » «اغلب فکرمی کنم که چون خیلی گرفتارم به خدا نمیرسم.اماواقعیت این است که چون بخدا نمی رسم گرفتارم*یعسوب الدین؛سیدالبشر؛فخرکائنات؛...حضرت شاه مردان علی بن ابیطالب(ع):دنیا دوروز است:یک روز باتو ویک روز علیه تو؛روزی که با توست.مغرورمباش وروزی که علیه توست صـــبورباش.که هر دو میگذرد.*(خواجه عبدالله انصاری)دیروزرفت و بازنیاید.فردارااعتمادنشاید.حال راغنیمت دان که دمی نپاید*نصیحت لقمان حکیم بر پسرش:ای جان فرزند.هزارحکمت آموختم که از آن چهارصدانتخاب کردم و ازآن چهارصد؛هشت کلمه برگزیدم که جامع کمالات و حکمت است.دوچیزراهیچ وقت فراموش مکن -1- خـــدا-2ـمــرگـــــــ.و:دوچیزراهمیشه فراموش کن:-1-بکسی خوبی کردی-2-کسی که به توبدی کرد.واماچهارچیزدیگر:-1-درمجلس وارد شدی زبان نگهدار.-2-درسفره ائی حاضرشدی شکم نگهدار.-3-درخانه ائی واردشدی؛چشم نگهدار-4-درنمازایســــــتادی دل نگهــدار*بخــــندیـم اما سرمایه خــنده ما گــریـه دیگران نباشد »دانی که تو را خدا چرا داده دو دست؛من معتقدم که در آن سری هست؛ با یک دست کار خویش انجام بده ؛ با دست دگر ز دیگران گیری دست ؛ عید سال 1390 شمسی را به تمام ایرانیان سربلند وغیرتمند تبریک تبریک عرض نموده. با عرض سلام خدمت شما کاربر گرامی ، از اینکه از وب ما بازدید کرده اید متشکریم.

width=900 height=21> عید سال 1390 شمسی را به تمام ایرانیان سربلند وغیرتمند تبریک تبریک عرض نموده. با عرض سلام خدمت شما کاربر گرامی ، از اینکه از وب ما بازدید کرده اید متشکریم.

حضرت آدم و حضرت حسین علیه السلام - راهیان ولایت معرفت سرا(علوی)

حضرت آدم و حضرت حسین علیه السلام  چاپ

تاریخ : پنج‌شنبه 11 فروردین‌ماه سال 1390 در ساعت 10:04

حضرت آدم و حضرت حسین علیه السلام
آدم علیه السلام از پیام آوران خدا و پدر انسانیّت است ، به فرمان خدا پس از آفرینش او، همه فرشتگان در برابرش سجده کردند که آدم ، به منزله قبله بود و سجده ازآنِخدا.
حسین علیه السلام نیز اینگونه بود، فرشتگان بر او درود و سلام فرستادند و در گرداگرد شهادتگاه او طواف کردند و شهادتگاهش ‍ معراج آنان بود و جایگاه فرود و صعود آنان .
خداوند آدم را در بهشت ویژه اش جاى داد و حسین علیه السلام بزرگ انسانى است که بهشت و حوریان را از نور وجود او پدید آورد.
آدم به لباسهاى بهشتى آراسته شد و حسین علیه السلام زینت و زیور بهشت است .
آدم را خداوند برگزید و حسین علیه السلام نیز برگزیده خدا بود.
آدم به فراق بهشت آزمایش شد و حسین علیه السلام به جدایى دوستان .
آدم به کشته شدن فرزندش آزمایش گردید و خون او را دید که بر زمین ریخت و زمین را سیراب کرد و حسین علیه السلام نیز به شهادت فرزندش که بدن او را پاره پاره نگریست .
آدم به هشدار از خوردن آن درخت آزمایش گردید و فراموش ‍ کرد وخداوند در او تصمیم آهنین نیافت ، امّا حسین علیه السلام به وانهادن تمامى علائق و ارزشهاى مادّى آزمایش گردید و فراموش نساخت و تصمیم آهنین و استوارى از خود نشان داد که بى نظیر بود.
آدم از نظر چهره و قامت ، برگزیده خدا در میان موجودات بود و او و فرزندانش برگزیده آفرینش اند و حسین علیه السلام برگزیده از میان این برگزیدگان ، چرا که او از، برگزیده محبوب جهان هستى ، پیامبر خداست و پیامبر از او.
شیطان ، با نگرش بر آفرینش آدم و مادّه نخستین جسم او، بر خود بالید و بر او تکبّر ورزید که : من از او بهترم .
و یزید نیز هنگامى که خویشتن را بر تخت حکومت و دنباله روآن و طرفداران کور و کر خویش را آراسته به زرق و برق دنیا و خاندانش را در کاخهاى بیداد، غرق در زینت آلات و حریر و جواهر دید و خاندان بزرگ حسین علیه السلام را در لباس ‍ اسارت و در بند بیداد و جاهلیّت نگریست . و نیز هنگامى که فرزندانش را در کنار خویش ، آراسته به سلاح و جواهر و فرزندان گرانمایه و قهرمان حسین علیه السلام را شهید و در بند و خویش ‍ را تکیه زده بر تخت و تاج استبداد بر سر، تماشا کرد و سرهاى مقدّس حسین علیه السلام و یاران فداکارش را در برابر خویش  دید و مجلس شومش را مملوّ از دشمنان خاندان وحى و رسالت و سردمداران اموى نگریست ، همانند شیطان بر خود بالید و به اهانت و ناسزاگویى پرداخت .
او با اشاره به سر منوّر حسین علیه السلام به شیطنت و فریبکارى پرداخت وگفت : حسین ، افتخار مى کرد که پدرش از پدرم و مادرش از مادرم و نیاى بزرگش از نیاى من ، برترند و خودش نیز از من برتر و بالاتر است و این اندیشه باعث شهادت او شد. آنگاه بى شرمانه ، اضافه کرد: امّا در مورد پدرش ، باید گفت که خداوند به نفع پدرم حکم کرد و خلافت را بدو داد و در جنگ پیروز شد. امّا در مورد مادرش ، راستى که دختر گرانقدر پیامبر صلى الله علیه و آله برترین زنان است . و در مورد نیاى کبیرش ‍ نیز، آرى . او برترین موجود دستگاه آفرینش است و هیچ انسان باایمانى نمى تواند مدّعى برترى بر او باشد، امّا در مورد خودش ‍ که گفت : برتر از من است ، گوئى حسین علیه السلام این آیه را تلاوت نکرده و در مورد آن نیندیشیده بود که مى فرماید:
قُلِ اللّهُمَّ مالِکَ الْمُلْکِ بِیَدِکَ الْخَیْرُ اِنَّکَ عَلى کُلِّ شَى ءٍ قَدیرٌ
بگو! بار خدایا! فرمانروایى از آن توست . به هر کس بخواهى فرمانروایى مى دهى . و از هر کسى بخواهى فرمانروایى را مى ستانى . هر کسى را بخواهى عزّت مى بخشى و هر کسى را بخواهى ذلّت . همه نیکیها به دست توست و تو بر هر کارى توانایى .
و او با این تحریفات رسوا و سوء استفاده از دین خدا و کتاب آسمانى او، تلاش مذبوحانه کرد تا حسین علیه السلام را به حقارت و ذلّت کشد، امّاشکوه و عظمت حسین علیه السلام و پستى و شیطنت خویش را نمایش داد و در همه قرون و اعصار، خود و شیوه شیطانى اش را رسوا ساخت .
هان اى شیعیان حسین ! و اى غیرتمندان ! و اى جوانمردان ! بنگرید که چگونه این عنصر پلید با اهانتها و ناسزاگوییهایش به حسین علیه السلام ، قلب شرافتمندان را آتش مى زند.
با اینکه همه مى دانند که حسین علیه السلام زینت آسمانها و زمین و زینت عرش خداست .
او عزیز خدا و پیامبر است در مورد او بود که پیامبر بر فراز منبر رفت و فرمود: هان اى مردم ! این حسین است ، فرزند گرانمایه على علیه السلام او را نیک بشناسید.
آرى ! او عزیز دخت گرانمایه پیامبر صلى الله علیه و آله است ، امّا در آن مجلس شوم ، جز شجاعانى چند، کسى نبود که این حقایق را طنین افکن سازد. آنجا حقایق را دخت گرانمایه على علیه السلام بر برگهاى زرّین حماسه عاشورا نوشت و سفیر روم و عالم یهودى نیز بر فریبکارى و تبلیغات دروغین یزید برآشفتند ....
نکته دیگر در اینجا، همسانى و همفکرى یزید با ابلیس است .
ابلیس به تواضع خاک و ملایمت و نرمى و ذلّت ظاهرى او از یک سو و گرما و حرارت و جهش و سوزانیدن آتش از سوى دیگر نگریست و پنداشت که خود از آدم برتر است ؛ چرا که مادّه نخستین آدم از خاک ومادّه نخستین او از آتش است و هرگز فکرش را به کار نینداخت که خاک ، کانون حیات و زندگى است . رستنگاه گلها و گیاهان و شکوفه هاى عطرآگین است . رویشگاه دانه ها و میوه ها و درختان است . معدن فلزّات وجواهرات است . گنجینه آبهایى که زندگى بر آنها وابسته است ....
شیطان اموى نیز، خود را بر تخت استبداد سیاه نگریست و سر مقدّس حسین علیه السلام را ساکت و آرام در برابر خویش بر تخت و طرفداران خویش را مسلّح و مجهّز و آراسته به زیور و آلات در خدمت به ظلم آماده دید، چنین پنداشت که او از حسین علیه السلام برتر است و به همین دلیل فریبکارانه به قرآن شریف استدلال کرد که : خداوند فرمانروایى را به او ارزانى داشته و بدینوسیله بدو عزّت بخشیده است و پنداشت که جهاد و شهادت و فداکارى در راه حقّ و عدالت نشان ذلّت است ... و توجّه نداشت که همه شرائط ذلّت و حقارت ، در او و حکومت پوشالى و سیاه اوست و همه شرایط حرّیّت و آزادگى و شکوه و شهامت در حسین علیه السلام .
خداوند، حکومت حقیقى بر دلها و جانها را به حسین علیه السلام ارزانى داشت و از یزید و پیروان جنایتکارش به دلیل بیدادگرى و سیاهکاریشان حکومت را گرفت ، به همین جهت ، حتّى آنانکه لعن و نفرین بر خلفا را جایز نمى دانند، لعن بر یزید را مى پذیرند و براى پاداش بدو لعنت مى کنند.
آرى ! حسین علیه السلام نه تنها بر قلبهاى باایمان حکومت مى کند، بلکه دیگر قلبها نیز شیفته شهامت و رادمردى و شکوه اوست .
اگر براستى مى خواهى عزّت را بنگرى اینک به بارگاه ملکوتى حسین علیه السلام و تجلیل و احترام بدان را، تماشا کن .
اگر مى خواهى ذلّت و سرافکندگى و شقاوت را تماشا کنى ، به قبر یزید بنگر که هر راهگذرى ، نه تنها شیعیان ، بلکه پیروان دیگر ادیان و مرامها، به هنگام گذشتن از کنار قبرش ، چیزى جز لعن و نفرین نثارش نمى کنند وبراى برآمدن خواسته هایشان بسان رمى جمرات به قبر شیطان اموى سنگ مى اندازند ....
شگفت اینجاست که این سرنوشت سیاه یزید را، دخت گرانمایه بتول ، زینب علیهما السلام در اوج شرارت و مستى یزید، در کاخ بیداد اموى ، بدو خاطرنشان ساخت و براى همیشه در تاریخ به یادگار نهاد.
آرى ! آدم علیه السلام به طور ناگهانى به جدایى از بهشت ، آزمایش گردید و از آن جایگاه آرامش و باغهاى ملکوتى آن ، به زمین خاکى و غبارآلود و کانون آفتها و شرارتها و درندگان و جنبندگان موذى تبعید گشت ... و حسین علیه السلام نیز همانند او، ظرف چند ساعت از بوستانى معطّر از برادران و فرزندان و دوستان و همه شایستگان ، جدا شد و راهى دیار عشق گردید.
در روایت آمده است که : آنگاه که دیگر کسى از یاران او باقى نمانده بود، کودکى با شرایط خاصّى از خیمه ها خارج شد، هراسان به هر سو نگریست که عنصر خون آشامى او را به شهادت رساند.
و دیگر کسى براى حسین علیه السلام نمانده بود که به خواهرش ‍ گفت کودک خردسالش را بیاورد....
هنگامى که او را نیز به خاک و خون کشیدند، با بانوان حرم ، وداع کرد و تنهاى تنها به سوى میدان به راه افتاد. جهان را تیره و تار دید و خود را تنها و در محاصره درندگان ، سربر آستان پروردگارش ‍ بلند کرد وبه نیایش با او پرداخت و عاشقانه به راز و نیاز نشست ....
در روایت است که : آدم علیه السلام پس از خروج از بهشت بسیار گریست ، دههاسال و شاید بیشتر؛ و حسین علیه السلام نیز در روز پرشکوه عاشورا در چند مورد خاصّ، گریه کرد.
امّا گریه او، بسان گریه آدم نبود، چرا که گریه آدم براى خویش ‍ بود و گریه آن حضرت نه براى خود، بلکه برخاسته از رقّت قلب و مهر بر کسانى بود که بر او مى گریستند.
گریه آدم ، بسیار طولانى بود و سیلاب اشکش فراوان ، ولى گریه حسین علیه السلام کوتاه و برخاسته از خون قلب او بود.
گریه آدم با آرامش و آرامش بخش همراه بود و گریه حسین علیه السلام را آرامش دهنده نبود.
گریه آدم براى کشته شدن یک فرزند بود و گریه حسین علیه السلام براى برادران ، فرزندان ، عموزادگان ، یاران ، خاندان و کودکانش .
آدم ، پس از خروج از بهشت ، براى تهیّه غذا براى خود و همسرش ، به آزمایش سختى دچار شد، چرا که در زمین ، نه وسیله زندگى فراهم بود و نه دانش و آگاهى لازم و نه کسى که او را یارى و همکارى کند و حسین علیه السلام نیز در محاصره دشمن براى تهیه آب ، براى اردوگاه تشنه و محاصره شده اش آزمایش گردید و در این راه رنج بسیار کشید و به تلاش بسیارى دست زد. گاهى خود، دشمن را اندرز داد. گاه سفیرانى براى موعظه آنان گسیل داشت . گاه براى آگاه ساختن دشمن از سرانجام شوم کار ضدانسانیش ، آشکارا افرادى را به سوى آنان فرستاد. گاه شبانه و مخفیانه پیام فرستاد. گاهى با حفر چاه کوشید، و گاه با اتمام حجّت نمودن به دشمن که آب بر روى زنان و کودکان غیرنظامى بستن دور از شرف اسلامى و عربى است . زمانى با استدلال به تشنگى سخت کودک خردسالش  و زمانى به شدّت عطش خویشتن در آخرین لحظات .
آدم علیه السلام پس از رنج و خستگى بسیار، به موادّ حیاتى موردنیاز دست یافت و حسین علیه السلام پس از همه رنجها و فداکاریها، با لب تشنه جان داد.
آدم علیه السلام به جنایت قابیل در حقّ هابیل و کشتن و دفن او آزمایش گردید و ریخته شدن خون او را ندید؛ امّا، حسین علیه السلام بدن قطعه قطعه فرزندجوانش را بر روى خاک و خون نگریست و با دیدن آن منظره ، توان از دست داد.
آدم ، چهل شبانه روز بر فرزندش گریست و بدو وحى شد که فرزند دیگرى به او عنایت خواهد شد و حسین علیه السلام دقایقى چند در شهادت فرزندش گریست ، امّا همان مدّت اندک ، به اندازه چهل سال ، توان حسین علیه السلام را گرفت و آنگاه به شهادت فرزند دیگرش ، آزمایش گردید.http://lailatolgadr.net/vizjagihaeh-emam-hosein/5005-emam-hosein-va-piyambaran.html?start=3

مترجم سایت

تصویر روز

مترجم سایت

" پخش مستقیم اماکن مذهبی – زیارت چهارده معصوم علیه السلام از راه دور "یاعلی" جهت دیدن مطالبهای متنوع وبلاگ بروز "وبلاگ بروز هیئت حسینی "راهیان ولایت معرفت سرا"سردرود""لطفااینجاراکلیک فرمائید
@content
ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط @authorName در @date و ساعت @time | نظرات (@count)

" پیام وبلاگ :ای انسان خلیفه الله و مومن حقیقی عامل بعمل :هیچگاه امید کسی را نا امید نکن، شاید امید تنها دارایی او باشد ، احتمالا دلیل زنده بودنش همان امید است ،او رامگیر "ای عزیز سعی کن ،پیروقران،نبوت،ولایت،ودستورات اسلام ومالک نفس ،جسم،عقل،دل خویش باشی،نه عروسک دیگران،باجمع گردن عروسکهاصاحب نظرباش،نه آلت دست و پیروعروسکها:(شاکر)سردرود

یادمان نرود به ستاره ها که نگاه می‌کنیم مباداآسمان را فراموش کنیم

حضرت امام رضا (ع) : ابوصلت هروی گوید شنیدم که امام رضا (ع) میفرمود : (( خدا رحمت کند کسی را که امر ما را زنده می سازد )) پرسیدم امر شما چگونه زنده میشود ؟ فرمود علوم و احادیث و معارف ما را فرا گرفته و به دیگران بیاموزد زیرا مردم اگر با زیبایی های سخنان ما آشنا گردند از ما پیروی خواهند کرد . بحارالانوار جلد 2 صفحه 30

قابل توجه اهل معرفت متن کامل کلام الله مجیدبه ترتیب سی جزء قرآن کریم:دانلود تفسیر قرآن کریم و احادیث امامان و....
استــــخاره اینـــترنــــتی
نمایش کل سوره ها و آیات کامل قران مبین به تمام زبانهای زنده دنیا
ارتباط اینترنتی مستقیم جهت سوال و جواب و طرح مشکلات با مسئولین محترم اداره آموزش و پرورش ناحیه3 تـــــبریــز
مفاد و معناى حدیث «لولا فاطمه...» عصمت چهارده معصوم؛بررسى حدیث از زاویه علیّت فاعلى....ا
اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی(تبریز)"ارزیابی عملکردوپاسخگوئی به شکایات"واطلاع رسانی امورات
هـــشدار:افسردگی و آفت فرهنگی در کمین است
سازمان ملی جوانان
وبلاگ بروزهیئت حسینی مبتکر(جدید)"سردرود
نمایش تصاویری مستند از درون خانه مقدس کعبه و باب التوبه، محل تولد حضرت علی (ع) که محل ورود حضرت فاطمه بنت اسد(س) توسط تدوینگر با نور سفید نمایش داده شده است، حتما ببینید به مدت 1:15
هیئت مجازی مکتب یاعلی {ع}("سردرود")مقالات تاریخ اسلام .مستندازمنابع کهن اسلامی،دانلود،متن مراثی ..."هیئت سردرودکهن"1"
شرح حال ، حکایات ، کرامات و زندگینامه برخی از صالحین شیعه وعارفان صمدانی فی ا لله
وبلگ راهیان ولایت معرفت سرا(اسبق)"سردرود"1"
مداحی های دهه اول محرم ۱۳۸۹وادعیه و مناجات وپخش زنده حرمین و سخنرانی های آیات اعظام و نوحه و مراثی ازبلبلان خاندان عصمت وطهارت علیهم السلام آقایان ......و محمود کریمی تصویری1"
منتخب ترانه های صدا و سیمای جمهموری اسلامی ایران:آلبوم گودرزی،آلبوم هاتف اصفهانی
معرفی سایتهای لینک شده :آرشیو لینک باکس
معرفی اجمالی آثارتاریخی وکلیات آذربایجانشرقی